У Чернігові лікарі-урологи застосовують новітні методи лікування

На сьогодні в урологічному відділенні Чернігівської міської лікарні № 2 є сучасні оперативні способи лікування хворих. Про це редакції розповів завідувач цього відділення лікар вищої категорії Олег Співак.

Завідувач урологічним відділенням Чернігівської міської лікарні № 2 Олег Романович Співак

По-перше, це – сучасні методи лікування сечокам’яної хвороби. Це – контактна ультразвукова літотрипсія – тобто контактне подрібнення камінців за допомогою ультразвуку.

— Дробимо камінці таким способом у середній та нижній третині сечоводу і в сечовому міхурі, — ділиться досвідом Олег Романович.

Також торік лікарня № 2 придбала новітнє обладнання – літотриптор для безконтактного дистанційного подрібнення камінців. Обладнання придбане за кошти міської громади – це двадцять мільйонів гривень.

— Щиро дякуємо генеральному директору нашої лікарні Владиславу Вікторовичу Кухарю і чернігівській міській владі, — зауважує лікар. — Це – німецьке обладнання фірми «Дорн’є» (Dornier Compact Sigma). Таким безконтактним способом ми дробимо камінці в нирках та верхній третині сечоводу. 

Завідувач урологічного відділення зазначив, що такий метод лікування – не для всіх хворих підряд. Бо є певні показання і протипоказання для такого методу лікування.

— Адже пацієнти мають бути правильно підібрані. Щоб це визначити, хворому потрібно звернутися в поліклініці до фахівця-уролога та обстежитися. Наголошую: безконтактне, дистанційне подрібнення камінців цим апаратом фірми «Дорн’є» для наших пацієнтів – безкоштовне, — деталізував Олег Співак.

Другий напрям роботи урологічного відділення – це сучасні хірургічні, ендоскопічні операції на передміхуровій залозі при гіперплазії (аденомі) простати й на сечовому міхурі при пухлинах.

— У таких випадках виконується трансуретральна резекція (ТУР), — акцентував фахівець. — Для цього в нашій лікарні є необхідне сучасне обладнання, яке придбане, дякуючи першому головному лікареві Чернігівської міської лікарні № 2 Володимиру Петровичу Фалю. Це обладнання – для виконання біполярної ТУР. Станом на сьогодні, в жодному медичному закладі області такого обладнання, як у нас, наразі немає. Додам, що обладнання для біполярної ТУР – значно ефективніше, ніж обладнання для монополярної трансуретральної резекції. Воно, як то кажуть, на цілу голову вище та прогресивніше. Тому дає значно менший відсоток інтраопераційних і післяопераційних ускладнень.

Андрій Юхимович Волянюк

Лікарі урологічного відділення міської лікарні постійно працюють над удосконаленням своїх професійних знань та хірургічних навичок.

— У нашому відділенні виконуються й певні лапараскопічні урологічні операції: варикоцеле, кісти нирок тощо, — наголосив Олег Співак. — Всіх бажаючих просимо звертатися для консультації та обстеження до фахівців-урологів міських поліклінік. Контактний телефон завідувача урологічним відділенням: 95-61-82.

Записав Сергій Дзюба. Фото Миколи Тищенка

На головному фото: Біля апарату німецького виробництва фірми «Дорн’є» (літотриптора для безконтактного дистанційного подрібнення камінців) – лікарі урологічного відділення: Олег Романович Співак, Андрій Юхимович Волянюк, Валентин Михайлович Селюк та Володимир Олегович Співак

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?